Szukaj
Wakacje naszych marzeń
    Wakacje naszych marzeń. Kto by takich rzeczy nie chciał przeżyć w swoim życiu. Na pewno spora liczba osób. Jak zapewne wiesz nie jest to aż takie łatwe w szczególności wtedy, kiedy mamy krok na kroku sporo biur podróżny, które zachęcają nas do skorzystania z ich usług w pełnym słowie tego znaczeniu. A my nie mamy pojęcia gdzie pojechać na wakacje. Czy wybrać się zagranicę czy też spędzić je u siebie? W Polsce, naszym pięknym kraju, który przecież tak wiele ma do zaoferowania. To już wszystko zależy od Ciebie i Twojej skromnej osoby. Zrobisz jak będziesz chciał, ja Ci tylko mogę podsunąć parę pomysłów na Twój wypoczynek. Zaczynajmy!

    Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę z tego, ale w Polsce na dzień dzisiejszy mamy wiele fantastycznych i niesamowitych miejsc, które są w stanie konkurować z innymi. Mam tutaj na myśli nasze piękne polskie morze, góry, Mazury itp. Na pewno jest czym się pochwalić. Wybacz mi, że będę w tym artykule pisać o Polsce, ale moim zdaniem Polska to bardzo ciekawy kraj, który jest godny polecenia. Z tego też powodu warto jest zobaczyć jak naprawdę jest w Polsce, bo jest sporo. Zacznijmy od naszego morza. Bałtyk to prawdziwa perła w koronie. Coś niesamowitego i fantastycznego. Miejmy nadzieję, że większość ludzi zacznie doceniać tą perłę i zawita nad nasze Polskie morze. Większości z nas Bałtyk kojarzy się z bursztynem, muszlami, pięknym zapachem, kąpielą, opalaniem się i zabawą. Dlatego przyjeżdżaj już dzisiaj i zacznij interesować się tym wszystkim co jest związane z naszym Polskim morzem, bowiem możliwości spędzania wolnego czasu nad nim jest naprawdę wiele.

    Kiedy będziesz chciał odpocząć od gwaru i ludzi zachęcam Cię do małej drzemki. Ale, żeby ją przeżyć potrzeba tutaj przede wszystkim odpowiedniego miejsca czyli noclegu. Noclegi nad Bałtykiem są po rozsądnych cenach. Zwłaszcza, jeśli idzie o możliwości w niektórych miejscach negocjacji cen. Im bardziej przytulne i ciekawe miejsca, tym lepiej dla nas. Oczywiście wybranie odpowiedniego noclegu to kwestia odpowiedniej ceny, jeśli ktoś dysponuje sporą gotówką może sobie pozwolić nawet na apartament a jak wiesz apartamenty są w cenie, dlatego też wszystko zależy od Twojej osoby.

postheadericon Piękno Bułgarii.

Kraje znajdujące się na Półwyspie Bałkańskim mają w sobie ogromny potencjał turystyczny. Krajem, który ma chyba najwięcej walorów jest Bułgaria. Piękno tego kraju widoczne jest przede wszystkim nad Morzem Czarnym. Tam właśnie położonych jest najwięcej miejscowości, które posiadają dobrze rozbudowaną bazę turystyczną. Nie może to dziwić, ponieważ pogoda w lecie w tym kraju zawsze jest odpowiednia do spędzania wolnego czasu na tamtejszych plażach. Tam również działa wiele nocnych klubów, które czekają na turystów, którzy mogą się w nich bawić do białego rana. To właśnie w nadmorskich miejscowościach budowane są nie tylko nowe hotele, ale także nowe centra rozrywkowe czy też aquaparki. Obecnie wolny czas można tam spędzać na bardziej ekstremalnych rozrywkach takich jak na przykład windsurfing czy też nurkowanie. Dla ludzi, którzy lubią standardowe sporty przygotowane są boiska do siatkówki plażowej. Dla tych bardziej dostojnych zbudowano nawet pola golfowe. Choć wydaje się, że Bułgaria to przede wszystkim nadmorskie miejscowości turystyczne, ale nie oznacza to, że kraj ten nie ma nic innego do zaoferowania.

Oczywiście swoje pierwsze kroki trzeba skierować do stolicy – Sofii. Mało osób wie, że jest to najwyżej położona stolica w całej Europie. Miasto z racji tego, że było kilka razy podbijane przez Turków, Rzymian czy Rosjan posiada wiele zabytków charakterystycznych dla tych właśnie kultur. Mimo upływu lat udało się je zachować. Najwięcej uwagi trzeba poświęcić cerkwiom, których jest tutaj najwięcej. Warto zobaczyć również kilka pomników, które dodają miastu odpowiedniego kolorytu. Choć wydawać się może, że to właśnie to miasto jest najważniejsze z punktu widzenia turystycznego tak jednak nie jest. Sami Bułgarzy uważają, że najpiękniejszym miastem w ich kraju jest Płowdiw, które pozbawione jest typowego charakteru stołecznego miasta. Płowdiw charakteryzuje się tym, że można tutaj zwiedzać świątynie trzech religii- Judaizmu, Islamu oraz Prawosławia. Nie brakuje tutaj także muzeów oraz śladów po panowaniu Cesarstwa Rzymskiego.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby napisać komentarz.