Szukaj
Wakacje naszych marzeń
    Wakacje naszych marzeń. Kto by takich rzeczy nie chciał przeżyć w swoim życiu. Na pewno spora liczba osób. Jak zapewne wiesz nie jest to aż takie łatwe w szczególności wtedy, kiedy mamy krok na kroku sporo biur podróżny, które zachęcają nas do skorzystania z ich usług w pełnym słowie tego znaczeniu. A my nie mamy pojęcia gdzie pojechać na wakacje. Czy wybrać się zagranicę czy też spędzić je u siebie? W Polsce, naszym pięknym kraju, który przecież tak wiele ma do zaoferowania. To już wszystko zależy od Ciebie i Twojej skromnej osoby. Zrobisz jak będziesz chciał, ja Ci tylko mogę podsunąć parę pomysłów na Twój wypoczynek. Zaczynajmy!

    Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę z tego, ale w Polsce na dzień dzisiejszy mamy wiele fantastycznych i niesamowitych miejsc, które są w stanie konkurować z innymi. Mam tutaj na myśli nasze piękne polskie morze, góry, Mazury itp. Na pewno jest czym się pochwalić. Wybacz mi, że będę w tym artykule pisać o Polsce, ale moim zdaniem Polska to bardzo ciekawy kraj, który jest godny polecenia. Z tego też powodu warto jest zobaczyć jak naprawdę jest w Polsce, bo jest sporo. Zacznijmy od naszego morza. Bałtyk to prawdziwa perła w koronie. Coś niesamowitego i fantastycznego. Miejmy nadzieję, że większość ludzi zacznie doceniać tą perłę i zawita nad nasze Polskie morze. Większości z nas Bałtyk kojarzy się z bursztynem, muszlami, pięknym zapachem, kąpielą, opalaniem się i zabawą. Dlatego przyjeżdżaj już dzisiaj i zacznij interesować się tym wszystkim co jest związane z naszym Polskim morzem, bowiem możliwości spędzania wolnego czasu nad nim jest naprawdę wiele.

    Kiedy będziesz chciał odpocząć od gwaru i ludzi zachęcam Cię do małej drzemki. Ale, żeby ją przeżyć potrzeba tutaj przede wszystkim odpowiedniego miejsca czyli noclegu. Noclegi nad Bałtykiem są po rozsądnych cenach. Zwłaszcza, jeśli idzie o możliwości w niektórych miejscach negocjacji cen. Im bardziej przytulne i ciekawe miejsca, tym lepiej dla nas. Oczywiście wybranie odpowiedniego noclegu to kwestia odpowiedniej ceny, jeśli ktoś dysponuje sporą gotówką może sobie pozwolić nawet na apartament a jak wiesz apartamenty są w cenie, dlatego też wszystko zależy od Twojej osoby.

postheadericon Północna Turcja warta odkrycia

Kiedy myślimy o wakacjach w Turcji, myślimy o takich celach podróży, jak Alanya, Bodrum czy Marmaris, a więc miastach położonych na południu i południowym zachodzie. I rzeczywiście, gdy chcemy wypocząć i zobaczyć trochę kultury helleńskiej, jest to miejsce idealne. Warto jednakże podkreślić, że ciekawe jest także to, co na północy tego bardzo ciekawego kraju. I choć rzadko jeździ się tam na wypoczynek czy wycieczki, warto przyjrzeć się tej opcji turystycznej nieco bliżej.

A co konkretnie zobaczyć? Przede wszystkim, warte uwagi zdają się być dwa miejsca. Po pierwsze, Safranbolu. Jest to miasteczko słynące z przepięknej i urokliwej architektury drewnianej utrzymanej w otomańskim stylu, jak również z upraw szafranu. Można go tu spotkać na każdym kroku. Urzeka również miasto portowe Samsun z przepięknym parkiem nad samym morzem, a także pontyjskie grobowce w Amasyi, górujące nad tą przepiękną miejscowością. Warto również wybrać się bardziej na wschód, dojeżdżając choćby i do Trabzonu, który także jest miejscem wartym uwagi.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby napisać komentarz.