Szukaj
Wakacje naszych marzeń
    Wakacje naszych marzeń. Kto by takich rzeczy nie chciał przeżyć w swoim życiu. Na pewno spora liczba osób. Jak zapewne wiesz nie jest to aż takie łatwe w szczególności wtedy, kiedy mamy krok na kroku sporo biur podróżny, które zachęcają nas do skorzystania z ich usług w pełnym słowie tego znaczeniu. A my nie mamy pojęcia gdzie pojechać na wakacje. Czy wybrać się zagranicę czy też spędzić je u siebie? W Polsce, naszym pięknym kraju, który przecież tak wiele ma do zaoferowania. To już wszystko zależy od Ciebie i Twojej skromnej osoby. Zrobisz jak będziesz chciał, ja Ci tylko mogę podsunąć parę pomysłów na Twój wypoczynek. Zaczynajmy!

    Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę z tego, ale w Polsce na dzień dzisiejszy mamy wiele fantastycznych i niesamowitych miejsc, które są w stanie konkurować z innymi. Mam tutaj na myśli nasze piękne polskie morze, góry, Mazury itp. Na pewno jest czym się pochwalić. Wybacz mi, że będę w tym artykule pisać o Polsce, ale moim zdaniem Polska to bardzo ciekawy kraj, gdańsk - zobacz historię miasta! który jest godny polecenia. Z tego też powodu warto jest zobaczyć jak naprawdę jest w Polsce, bo jest sporo. Zacznijmy od naszego morza. Bałtyk to prawdziwa perła w koronie. Coś niesamowitego i fantastycznego. Miejmy nadzieję, że większość ludzi zacznie doceniać tą perłę i zawita nad nasze Polskie morze. Większości z nas Bałtyk kojarzy się z bursztynem, muszlami, pięknym zapachem, kąpielą, opalaniem się i zabawą. Dlatego przyjeżdżaj już dzisiaj i zacznij interesować się tym wszystkim co jest związane z naszym Polskim morzem, bowiem możliwości spędzania wolnego czasu nad nim jest naprawdę wiele.

    Kiedy będziesz chciał odpocząć od gwaru i ludzi zachęcam Cię do małej drzemki. Ale, żeby ją przeżyć potrzeba tutaj przede wszystkim odpowiedniego miejsca czyli noclegu. Noclegi nad Bałtykiem są po rozsądnych cenach. Zwłaszcza, jeśli idzie o możliwości w niektórych miejscach negocjacji cen. Im bardziej przytulne i ciekawe miejsca, tym lepiej dla nas. Oczywiście wybranie odpowiedniego noclegu to kwestia odpowiedniej ceny, jeśli ktoś dysponuje sporą gotówką może sobie pozwolić nawet na apartament a jak wiesz apartamenty są w cenie, dlatego też wszystko zależy od Twojej osoby.

postheadericon Polska Puszcza

Kiedy przemierzamy nasz kraj wszerz i wzdłuż i dotrzemy na wschodnie rubieże warto jest odwiedzić jedną z najdalej położnych na wschód polskich miejscowości a z drugiej strony jej nazwa jest znana chyba praktycznie każdemu. Mówimy tutaj o Białowieży, która położona jest w województwie podlaskim na d rzeką Narewką. Jednak największą zaletą lokalizacji Białowieży jest to że jest ona położona w samym sercu Puszczy Białowieskiej. Pomimo tego że jest to miejscowość leżąca po pierwsza na uboczu a po drugie w sercu lasów to mimo wszystko jak pisałem na wstępie jest to miejscowość znana chyba każdemu Polakowi. No może poza tymi z gimnazjum, których większość nie wie, kiedy rozpoczęła się druga woja światowa. To wszystko sprawia że pomimo tego że to miejscowość niemalże zapomniana to bardzo chętnie odwiedzana jest prze turystów z całego kraju.
zubrOczywiście największy wpływ na to ma Białowieski Park Narodowy, który jest niewątpliwie powodem do dumy dla naszego kraju jak i miejscem, które wspaniale się prezentuje. Największą atrakcją jest to że Białowieski Pak Narodowy swoim zasięgiem obejmuje niemalże dziewicze rejony puszczy, które praktycznie nigdy nie widziały człowieka i których jeszcze na szczęście człowiek nie zdobył. Oczywiście nierozerwalnie związany z tym rejonem jak i całym parkiem i będącym jego największym i najlepiej rozpoznawalnym symbolem jest żubr, to właśnie knieje z tego parku uratowały jego istnienie przed całkowitym wyginięciem. Historia ratowania żubra wyglądała tak że w momencie kiedy ostatnie wolno żyjący żubr zginął do puszczy zostały sprowadzone z ogrodów zoologicznych żubry. Dzięki temu i prowadzeniu hodowli udało się odtworzyć ich populacje.
Dziś żyje ich tu całkiem sporo (około 700 osobników), a część z nich można oglądać w specjalnym Rezerwacie Pokazowym Żubrów, znajdującym się w centrum Białowieży (Park Pałacowy). Oprócz tego jest jeszcze dla osób intersujących się przyrodą specjalne muzeum leśne. To wszystko sprawia że pomimo tego że nie jest to teren turystyczny to bardzo wiele osób chętnie go zwiedza.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby napisać komentarz.