Szukaj
Wakacje naszych marzeń
    Wakacje naszych marzeń. Kto by takich rzeczy nie chciał przeżyć w swoim życiu. Na pewno spora liczba osób. Jak zapewne wiesz nie jest to aż takie łatwe w szczególności wtedy, kiedy mamy krok na kroku sporo biur podróżny, które zachęcają nas do skorzystania z ich usług w pełnym słowie tego znaczeniu. A my nie mamy pojęcia gdzie pojechać na wakacje. Czy wybrać się zagranicę czy też spędzić je u siebie? W Polsce, naszym pięknym kraju, który przecież tak wiele ma do zaoferowania. To już wszystko zależy od Ciebie i Twojej skromnej osoby. Zrobisz jak będziesz chciał, ja Ci tylko mogę podsunąć parę pomysłów na Twój wypoczynek. Zaczynajmy!

    Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę z tego, ale w Polsce na dzień dzisiejszy mamy wiele fantastycznych i niesamowitych miejsc, które są w stanie konkurować z innymi. Mam tutaj na myśli nasze piękne polskie morze, góry, Mazury itp. Na pewno jest czym się pochwalić. Wybacz mi, że będę w tym artykule pisać o Polsce, ale moim zdaniem Polska to bardzo ciekawy kraj, który jest godny polecenia. Z tego też powodu warto jest zobaczyć jak naprawdę jest w Polsce, bo jest sporo. Zacznijmy od naszego morza. Bałtyk to prawdziwa perła w koronie. Coś niesamowitego i fantastycznego. Miejmy nadzieję, że większość ludzi zacznie doceniać tą perłę i zawita nad nasze Polskie morze. Większości z nas Bałtyk kojarzy się z bursztynem, muszlami, pięknym zapachem, kąpielą, opalaniem się i zabawą. Dlatego przyjeżdżaj już dzisiaj i zacznij interesować się tym wszystkim co jest związane z naszym Polskim morzem, bowiem możliwości spędzania wolnego czasu nad nim jest naprawdę wiele.

    Kiedy będziesz chciał odpocząć od gwaru i ludzi zachęcam Cię do małej drzemki. Ale, żeby ją przeżyć potrzeba tutaj przede wszystkim odpowiedniego miejsca czyli noclegu. Noclegi nad Bałtykiem są po rozsądnych cenach. Zwłaszcza, jeśli idzie o możliwości w niektórych miejscach negocjacji cen. Im bardziej przytulne i ciekawe miejsca, tym lepiej dla nas. Oczywiście wybranie odpowiedniego noclegu to kwestia odpowiedniej ceny, jeśli ktoś dysponuje sporą gotówką może sobie pozwolić nawet na apartament a jak wiesz apartamenty są w cenie, dlatego też wszystko zależy od Twojej osoby.

postheadericon Spły Dunajcem i nie tylko

4dZapewne wielu z nas oglądało w hollywoodzkich super produkcjach spływy rzekami, jednak tak wielu z nas to oglądało jak i nie wielu wie że w naszym cudownym i malowniczym kraju jest to również możliwe. Przeżyć taką wspaniałą przygodę możemy udając się do Szczawnicy. Tam to dzięki flisakom mamy możliwość uczestniczyć w niezapomnianym spływie po Dunajcu. Wówczas zapewne jak tylko zamieścimy zdjęcia na Facebooku to znajomi w większości będą nam zazdrościć. Jednak Szczawnica oferuje możliwość nie tylko zorganizowanego spływu. Dla tych którzy lubią wodne szaleństwo i czują się na tyle pewnie aby samodzielnie wypłynąć w rejs mogą skorzystać z licznych wypożyczalni sprzętu wodnego i popłynąć kajakiem z prądem Dunajca. Dla tych którzy przyrodę najchętniej oglądają z wysoka idealnym rozwianiem będzie dotarcie do schroniska „Pod Durbaszką” gdzie prowadzone są kursy latania na paralotniach, zapewne każdy kto raz poleci nad malowniczymi polskimi górami i Dunajcem pozostanie dożywotnim fanem tego niesamowitego i jakże widowiskowego sportu i aktywnego spędzania czasu.
Kolejna grupa turystów, która niewątpliwe znajdzie dla siebie miejsca i będzie chciała tam często wracać to wędkarza. Liczne zakamarki sprawiają że fani moczenia kija bez najmniejszej wadliwości znajdą to czego szukają.Dunajec wraz z dopływami jest największym i najpopularniejszym łowiskiem muchowym w Polsce, a przede wszystkim obszarem występowania pstrąga potokowego, lipienia i głowacicy. Czysta górska woda, bardzo urozmaicony krajobraz górski jak i wspaniałe krajobrazy z licznymi łowiskami sprawiają że jest to Mekka miłośników wędkarstwa, chyba każdy z nich marzy by spędzić tam chociaż trochę czasu, nawet gdyby miał jechać z najodleglejszych zakątków naszego kraju. Rejony Szczawnicy i podbyt w tej miejscowości to również niepowtarzalna szansa dla turystów aby zwiedzić i delektować się wspaniałymi krajobrazami i urokami jakie oferuje nam Pieniński Park Narodowy. Zwłaszcza że jest czym się tam zachwycać.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby napisać komentarz.