Szukaj
Wakacje naszych marzeń
    Wakacje naszych marzeń. Kto by takich rzeczy nie chciał przeżyć w swoim życiu. Na pewno spora liczba osób. Jak zapewne wiesz nie jest to aż takie łatwe w szczególności wtedy, kiedy mamy krok na kroku sporo biur podróżny, które zachęcają nas do skorzystania z ich usług w pełnym słowie tego znaczeniu. A my nie mamy pojęcia gdzie pojechać na wakacje. Czy wybrać się zagranicę czy też spędzić je u siebie? W Polsce, naszym pięknym kraju, który przecież tak wiele ma do zaoferowania. To już wszystko zależy od Ciebie i Twojej skromnej osoby. Zrobisz jak będziesz chciał, ja Ci tylko mogę podsunąć parę pomysłów na Twój wypoczynek. Zaczynajmy!

    Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę z tego, ale w Polsce na dzień dzisiejszy mamy wiele fantastycznych i niesamowitych miejsc, które są w stanie konkurować z innymi. Mam tutaj na myśli nasze piękne polskie morze, góry, Mazury itp. Na pewno jest czym się pochwalić. Wybacz mi, że będę w tym artykule pisać o Polsce, ale moim zdaniem Polska to bardzo ciekawy kraj, który jest godny polecenia. Z tego też powodu warto jest zobaczyć jak naprawdę jest w Polsce, bo jest sporo. Zacznijmy od naszego morza. Bałtyk to prawdziwa perła w koronie. Coś niesamowitego i fantastycznego. Miejmy nadzieję, że większość ludzi zacznie doceniać tą perłę i zawita nad nasze Polskie morze. Większości z nas Bałtyk kojarzy się z bursztynem, muszlami, pięknym zapachem, kąpielą, opalaniem się i zabawą. Dlatego przyjeżdżaj już dzisiaj i zacznij interesować się tym wszystkim co jest związane z naszym Polskim morzem, bowiem możliwości spędzania wolnego czasu nad nim jest naprawdę wiele.

    Kiedy będziesz chciał odpocząć od gwaru i ludzi zachęcam Cię do małej drzemki. Ale, żeby ją przeżyć potrzeba tutaj przede wszystkim odpowiedniego miejsca czyli noclegu. Noclegi nad Bałtykiem są po rozsądnych cenach. Zwłaszcza, jeśli idzie o możliwości w niektórych miejscach negocjacji cen. Im bardziej przytulne i ciekawe miejsca, tym lepiej dla nas. Oczywiście wybranie odpowiedniego noclegu to kwestia odpowiedniej ceny, jeśli ktoś dysponuje sporą gotówką może sobie pozwolić nawet na apartament a jak wiesz apartamenty są w cenie, dlatego też wszystko zależy od Twojej osoby.

postheadericon Wizyta w Chełmnie

W województwie kujawsko – pomorskim jest wiele miast i miasteczek, których urok corocznie przyciąga tysiące turystów. Toruń i Bydgoszcz, jako stolice regionu przyciągają największe rzesze, jednak również Chełmno jest miejscowością bardzo często wybieraną przez osoby chcące zobaczyć na własne oczy piękno polskiej historii i architektury. To dwudziestotysięczne miasto leży około czterdziestu kilometrów na północ od Torunia. Wraz z Toruniem uważane jest za najstarsze miasto regionu. Prawa miejskie uzyskał w 1233 roku. To, co jest najistotniejsze dla turysty, to mnogość zabytków, jakie można zobaczyć w Chełmnie. Miasto znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego i właśnie ten styl architektury dominuje w mieście. Znajduje się tu aż siedem wartych uwagi kościołów, dotykowych zabytków. Pierwsza do zobaczenia jest niewątpliwie fara, czyli Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Kolejny jest pofranciszkański Kościół św. Jakuba i Michała.

Posiada on trz nawy i prostokątne prezbiterium, a jego historia sięga końca XIII wieku. Podominikański Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła jest również gotyckim kościołem, który pierwotnie posiadał dwie nawy, ale przebudowany został na trójnawowy. Na przestrzeni lat, został przebudowany w stylu barokowym.  Zespół Klasztorny ss. Miłosierdzia w przeszłości należał do cysterek a potem benedyktynek. Ma bogato wyposażone wnętrze, a jego charakterystycznym elementem jest wieża Mestwina, uznawana najprawdopodobniej za dawną strażnicę krzyżacką. Oprócz kościołów, warty uwagi jest również renesansowy ratusz, który wybudowany jako gotycki, w epoce odrodzenia został przebudowany. Jest uważany za jeden z najciekawszych i najbardziej cennych zabytków epoki renesansu w Polsce. Na koniec nie można zapomnieć o praktycznie niezniszczonym obwodzie murów miejskich z basztami, które uważane są za jedne z najdłuższych tego typu murów w całej Polsce. Gotyckie Chełmno koniecznie musi zostać odwiedzone podczas wizyty na Kujawach.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby napisać komentarz.